Minimalizm i elegancja w łazience

HOTELE I MIESZKANIA

Minimalizm i elegancja w łazience

Informacje

CEL – ciekawe oświetlenie architektoniczne podkreślające nowoczesny charakter łazienki.

Podkreślenie charakterystycznych materiałów użytych do wykończenia łazienki – elementów posiadających strukturę drewna oraz beton i kamień naturalny.

Oprawa szczelna o umiarkowanym strumieniu świetlnym.

Rozwiązanie – Taśmy i profile LED dzięki niewielkim rozmiarom stosowane są w nowoczesnych wnętrzach w miejscach, gdzie tradycyjne źródła światła nie mogłyby być użyte. np. w obudowie wanny. Profil FLOOR12 dzięki zastosowaniu szczelnej przesłony oraz uszczelek do zaślepek końcowych sprawdzi się świetnie w tego typu realizacjach Oświetlenie liniowe doskonale podkreśla proste kształty i znacznie wpływa na estetykę wnętrza.

Napięcie prądu 12V lub 24V zapewnia bezpieczeństwo w stosowaniu blisko wanny czy prysznica.

  • Cecha 3
  • Cecha 4

Wskazówki

– bardzo ciekawym pomysłem jest oświetlenie przy wannie zrealizowane przez zamontowanie profilu LED w zaprojektowanym wgłębieniu przy połączeniu posadzka-wanna. Dolny cokół z płytek można cofnąć o ok 5-10cm i pod nim umieścić profil FLOOR12 skierowany w podłogę. Rozwiązanie to jednocześnie dobrze wpływa na ergonomię, ponieważ wówczas możemy wygodnie stanąć przy wannie (np. żeby umyć wannę).

– należy pamiętać o precyzyjnym uszczelnieniu połączenia klosz-profil za pomocą silikonu.

– najlepiej jest użyć markowych źródeł światła, ewentualna wymiana lub serwisowanie w zabudowie z płytek będzie bardzo trudna. Do podświetlenia elementów z drewna naturalnego dobrze jest użyć taśmy o wysokim CRI (stopień oddawania barw), aby uniknąć przekłamania kolorów naturalnego drewna. Dzięki dobrej barwie charakterystyczne dla drewna struktury zostaną podkreślone. Jednocześnie dobrze dobrana barwa sprzyja odprężeniu i sprawia, że chce się przebywać w takim pomieszczeniu.

Świetnie sprawdzą się taśmy OSRAM Linear Light o barwie ok 3000K

– przed zamontowaniem płytek i armatury należy przemyśleć sposób mocowania profilu (klej montażowy, wkręty). Po ułożeniu glazury, montaż może być utrudniony

– należy zadbać o odpowiednie miejsce dla zasilaczy LED .Trzeba pamiętać, że zasilacze LED mają określoną trwałość i możliwe, że będzie trzeba je kiedyś wymienić . Jednocześnie napięcie pierwotne zasilacza 230V wskazuje, że miejsce zasilacza powinno być jak najbardziej oddalone od wanny czy prysznica.

 

Zobacz również

Kuchnia z pomysłem

Kuchnia z pomysłem
Hotele i mieszkania

Naturalne piękno - sypialnia

Naturalne piękno - sypialnia
Hotele i mieszkania