Salon fryzjerski z charakterem

USŁUGI

Włącz światło
Salon fryzjerski z charakterem

Informacje

CEL: Odpowiednie oświetlenie stanowisk pracy oraz dopasowanie się do stylu wnętrza.

Odpowiednie oświetlenie stanowiska pracy fryzjera jest bardzo istotne ze względu na szczegółową pracę wzrokową wykonywaną podczas usług. Aby wykonać instalację, która będzie użyteczna nie należy sugerować się jedynie zapewnieniem odpowiedniej wartości natężenia oświetlenia na miejscu pracy, należy także zwrócić uwagę na dystrybucję światła, praca nie jest wykonywana na płaszczyźnie dwuwymiarowej lecz na głowie i twarzy klienta. Należy tak zainstalować i nakierować oprawy aby pracownik salonu obsługujący klienta stojąc w dowolnym punkcie wokół fotela nie rzucał cienia na miejsce pracy oraz aby odpowiednio doświetlić głowę klienta na wysokości około 1,2 m. Warto też zadbać o to aby modelowanie twarzy nie było zaburzone, nikt z nas nie chciałby mieć cieni robiących wrażenie zapadniętych oczodołów siedząc na fotelu w salonie fryzjerskim.

Do zastosowanych opraw VIGO LED o CRI>90 zastosowano także akcesoria w postaci osłon antyolśnieniowych tak, aby klient siedząc na fotelu nie był olśniewany przez źródła światła.

Wskazówki

Przestrzeń uzupełniono oprawami PHIL53, które również w kolorze czarnym doskonale wypełniają światłem przestrzeń poczekalni oraz stanowisko recepcji. Istotnym elementem prawidłowego wykonania tej instalacji były konsultacje z osobami pracującymi na danych stanowiskach. Wszystkie ich uwagi oraz potrzeby były brane pod uwagę podczas projektowania oświetlenia lokalu w konsultacji z projektantką wnętrz Katarzyną Taube oraz właścicielem lokalu.

Zobacz również

Włącz światło Macaroni Tomato - butik odzieżowy – część I

Macaroni Tomato - butik odzieżowy – część I
Handel i ekspozycja

Włącz światło Salon akcesoriów piśmienniczych IQ – część I

Salon akcesoriów piśmienniczych IQ – część I
Handel i ekspozycja