Jak dobrać klosz?

Klosze do profili aluminiowych LED różnią się stopniem transparentności. Dzięki świadomemu wyborowi lepiej można zaplanować efekt świetlny, rozproszenie i pochłanianie światła (przykłady na zdjęciu obok). Klosz o dużej przezroczystości pochłania najmniejszą ilość światła, dalej szron, mleczny.

Oznacza to także różny stopień widoczności punktów LED. Klosze mleczne w niektórych profilach w połączeniu z taśmą 120 P/m pozwalają osiągnąć efekt ciągłej linii światła.

Klosze różnią się także sposobem montażu. Klosz wsuwany to pasek tworzywa w 3 różnych stopniach transparentności. Należy go wsunąć od początku profilu i przeciągnąć wzdłuż oznaczonego gniazda. Te do kloszy wsuwanych mają oznaczenia: A, B, E, G, H, J.

Montaż i demontaż klosza klik jest wygodniejszy. Nie jest potrzebny dostęp do końców profilu, co pozwala wkliknąć klosz nawet po zamontowaniu profilu we wnęce lub w meblu.

Oznaczenia kloszy klik to: C, D, F, I.

Ponadto profile SLIM8, SMART10, WIDE24, BEGTON12, BEGTIN12 oraz CABI12 mają specjalne gniazdo SLICK. Umożliwia ono wkliknięcie klosza wsuwanego (wygodny montaż i demontaż).

W ofercie TOPMET wiele kloszy jest systemowych. Oznacza to, że ten sam klosz pasuje do kilku różnych profili.

W odpowiednim dopasowaniu pomaga litera opisująca gniazdo. I tak np. do profilu LED SURFACE10 BC/UX pasują klosze:

– B wsuwany

– C klik

– C soczewka

Klosz C klik z kolei pasuje do profili:

– SURFACE10 BC/UX

– UNI12 BCD/U

– GROOVE BC/UX

– DEEP10 BC/UX

– TRIO10 BC/UX

– CORNER10 BC/UX

– EDGE10 BC

– STEP10 C

– WALLE12 CD

– AMBI12 C

– OUTSTAIRS12 BC

– FRAME14 BC/Q

– OVAL20 BC

Zobacz również

Klosze

Klosze

Klosze

Klosze z oferty TOPMET różnią się między sobą nie tylko...

Wstecz Dalej