Czym jest listwa LED i do czego służy? 

Co to jest listwa LED? 

Oświetlenie ledowe to niezwykle innowacyjny sposób na dostarczanie odpowiednich ilości światła w każdym mieszkaniu, domu lub biurze. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które można wykorzystywać na wiele różnych sposobów, są listwy LED. Czym jest listwa LED? Jest to produkt, który umożliwia nam stworzenie spersonalizowanej lampy ledowej. Dzięki zastosowaniu listwy LED możemy mieć wpływ na każdy najmniejszy element naszej lampy – jej kształt, barwę oraz intensywność światła. Na rynku są dostępne listwy wykonane z najzwyklejszego PVC oraz, zdecydowanie częściej wybierane, listwy z tłoczenrgo aluminium. Dlaczego ten rodzaj jest częściej wybierany? Przede wszystkim dlatego, że jest całkowicie bezpieczny, a dodatkowo prosty i trwały w montażu. Pozwala na szybkie i efektowne przygotowanie oświetlenia, które będzie chronione przed szkodliwymi działaniami czynników zewnętrznych lub ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi oraz będzie skutecznie odprowadzać ciepło. Listwy LED znajdą zastosowanie w każdym pomieszczeniu w domu, a dodatkowo, coraz częściej stosuje się je jako oświetlenie główne, a nie tylko formę dekoracyjną. Z czego to wynika i jakie są plusy oświetlenia ledowego? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania – zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią tego artykułu. 

Rodzaje listw oraz zastosowania 

Jeżeli już wiemy, co to jest listwa LED, to warto poznać jej rodzaje, które są dostępne na rynku. Bardzo popularnym rodzajem listw LED są te, które służą do podświetlania blatu, stołu lub biurka. Dzięki szerokiej gamie produktów, które znajdziesz w asortymencie TOPMET Light, dobór odpowiedniej instalacji oświetleniowej blatów lub biurka będzie naprawdę prosty. Istnieje kilka sposobów dzięki którym możliwe będzie zamontowanie tego typu oświetlenia. Możemy je na przykład zamontować natynkowo, dzięki czemu cała powierzchnia mebla będzie oświetlona jednolicie. Listwy LED bardzo często wykorzystuje się również do oświetlania mebli. Najczęściej można je spotkać w kuchniach – pod szafkami wiszącymi, dzięki czemu blat, kuchenka czy zlew są całkowicie oświetlone. Listwy LED można wykorzystywać również jako lampy ledowe, co jest ciekawym rozwiązaniem, które pomaga zastąpić lampy liniowe oraz świetlówkowe. Dodatkowo, zastosowanie listw LED umożliwia ukrycie wystających kabli, dzięki czemu wnętrze staje się dużo bardziej estetyczne. 

Ciekawą opcją jest również zastosowanie listwy LED kątowej, którą można stosować wszędzie tam, gdzie ściana łączy się z sufitem lub z podłogą. Takie zastosowanie sprawia, że ściana lub sufit, zależnie od tego, jaki rodzaj wybierzemy, będzie równomiernie podświetlone. Ten rodzaj listew znajdzie zastosowanie również w przypadku wewnętrznego oświetlania mebli, na przykład do zamontowania w szafce kuchennej lub w toaletce. 

european flag