Czym są profile ledowe? 

Do czego wykorzystuje się profile ledowe

Zwolennicy niebanalnych, innowacyjnych rozwiązań powinni koniecznie zainteresować się tym oświetleniowym trendem! Czym są profile ledowe? Są to specjalistyczne produkty, w których umieszcza się paski ledowe, dzięki czemu całość wykończenia jest nie tylko bardzo estetyczna, ale również praktyczna, gdyż pełni funkcję ochronną. Na rynku można spotkać profile ledowe, które są wykonane z aluminium – jest to najczęściej dostępna i wybierana opcja, ale również z PVC, czyli polichlorku winylu. Profile LED, które są wykonane z aluminium, są świetnym rozwiązaniem, gdyż nie tylko pełnią funkcję dekoracyjną, ale również umożliwiają innowacyjne zamontowanie paska ledowego oraz odprowadzanie ciepła. W bogatym asortymencie TOPMET Light znajdziesz szeroki wybór profili ledowych, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania, łatwym montażem oraz estetycznym wykończeniem. 

Profile ledowe – zalety zastosowania 

Główne zalety, o których już wspominaliśmy we wcześniejszym fragmencie artykułu, to: estetyka, ochrona oraz modyfikacja światła. Głównym zadaniem profilii ledowych jest zamaskowanie taśmy LED, dzięki czemu uzyskujemy gustowną aranżację zamontowanego oświetlenia. Takie rozwiązanie pozwala skutecznie ukryć niekorzystnie wyglądające paski ledowe – sprawdzi się świetnie przy podwieszanym suficie. Drugą kluczową zaletą stosowania profili ledowych jest gwarancja bezpieczeństwa. Profile ledowe są skonstruowane w taki sposób, że zamontowane w nich paski LED są chronione przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, na przykład wody, ale również przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Na rynku są dostępne paski LED, które posiadają własne zabezpieczenia, jednak nie są one tak skuteczne, jak w przypadku zastosowanie profili ledowych. Wielu konsumentów nie zdaje sobie sprawy, że profile ledowe nie tylko upiększają wnętrze oraz chronią taśmy LED, ale również modyfikują światło, które wytwarzają paski ledowe. Dzięki nim światło LED staje się jednolite. Bardzo często między pojedynczymi punktami, które wytwarzają światło, tworzą się różnice w jego jasności, a zastosowanie profili ledowych skutecznie niweluje ten problem. 

Profile ledowe dostępne w TOPMET Light

Jesteśmy producentem opraw oświetleniowych i od ponad 30 lat oferujemy naszym klientom najskuteczniejsze i innowacyjne rozwiązanie. W naszej ofercie znajdują się wysokiej klasy profile ledowe, które zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów i z dbałością o najdrobniejsze detale. Wykorzystujemy nowoczesne technologie przy produkcji naszego asortymentu, aby zadowolić i trafić w gusta nawet najbardziej wymagających klientów. Nasze profile ledowe są nie tylko niezwykle solidne i trwałe, ale również pozwalają na estetyczne wykończenie całego wnętrza. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą dostępnych produktów oraz do skorzystania z naszej oferty. W przypadku dodatkowych pytań – zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

 

european flag