Jak oświetlić przestrzeń open space? 

Oświetlenie open space

Pewnie każdy choć raz spotkał się w swoim życiu z określeniem open space. Dla wielu, może być ono niezrozumiałe. Co to jest open space? Jest to najczęściej bardzo przestronne biuro, które charakteryzuje się tym, że nie ma w nim podziału ani na osobne pokoje, ani dodatkowe gabinety. Wszyscy pracownicy pracują w jednym, dużym pomieszczeniu. Ich biurka najczęściej są oddzielona od siebie niskimi ściankami działowymi. Tego typu rozwiązanie ma szereg zalet, ale również sporo wad. Dzięki zastosowaniu w swojej firmie rozwiązania typu open space można dużo łatwiej zorganizować pracę całego zespołu, który dodatkowo ma niezwykle ułatwioną komunikację między sobą. Jednakże, open space ma również swoje wady, na przykład dla wielu osób niemożliwe jest skupienie uwagi na wykonywanym konkretnych zadań, gdy w biurze jest pełno ludzi. Aby jak najbardziej umilić pracę wszystkich pracowników warto zadbać również o drobne elementy, aby wszystkim pracowało się w miłych warunkach i aby praca była efektywna. Jednym z aspektów, o które należy zadbać bezwzględnie, jest prawidłowe oświetlenia całego pomieszczenia. Jeżeli zastanawiasz się, jakie oświetlenie będzie najlepsze dla biura w typie open space, to zachęcamy do zapoznania się z dalszą częścią tego artykułu. 

Oświetlenie open space – wybierz oświetlenie LED! 

Według badań, które zostało przeprowadzone kilka lat temu, ludzie, którzy pracują w biurach typu open space, w głównej mierze narzekają na problemy z oświetleniem, które jest dla nich niewystarczające. Brak odpowiedniego światła powoduje nie tylko to, że nasze oczy się męczą, ale również może prowadzić do pogarszania się wzroku. Jak temu zapobiec? Najprościej jest zacząć od zera. Oznacza to, że jeżeli dopiero zaczynasz projektować swoje biuro i open space, już od samego początku weź pod uwagę oświetlenie, na które się zdecydujesz. Oczywiście, również w przypadku już gotowych biurowców, możesz wymienić stare oświetlenie, jednakże jest to proces bardziej skomplikowany. Na rynku coraz popularniejsze stają się oświetlenia ledowe, które mają szereg zalet i zastosowań. Przede wszystkim, dzięki specjalistycznym diodom, wytwarzane światło równomiernie rozkłada się w wybranym obszarze, dlatego jasność całego pomieszczenia pozostaje jednolita. Dodatkowo, oświetlenie LED jest energooszczędne, dzięki czemu koszty związane z zużyciem prądu znacząco maleją. Dioda LED może świecić nawet kilkadziesiąt tysięcy godzin, co w przypadku klasycznej żarówki jest niemożliwe. Oświetlenie LED można stosować w różnych formach. Ciekawą alternatywą jest zastosowanie lamp liniowych LED, które zwisają luźno z sufitu, a dzięki temu, że skutecznie rozpraszają światło, nie powoduje zmęczenia oczu, nawet po kilkunastu intensywnych godzinach pracy. W biurze można zastosować również specjalne panele LED, które są podwieszane na linkach, montowane w suficie lub ścianie natynkowej. 

Istnieje wiele ciekawych rozwiązań przy wykorzystaniu działania oświetlenia ledowego, dzięki któremu Twoje biuro zawsze będzie przyjazne i ciepłe. 

european flag