Wartości firmy

Jesteśmy producentem opraw oświetleniowych od 1989 r. Produkujemy wysokiej jakości:

 • LINIE ŚWIETLNE LED
 • PROFILE ALUMINIOWE LED
 • OPRAWY OŚWIETLENIOWE LED
Co nas wyróżnia:
 • Wyspecjalizowane grono ekspertów

  Nasi eksperci pomogą ci w doborze najlepszych rozwiązań oświetleniowych

 • Własna produkcja i park maszynowy

  Większość opraw produkujemy we własnej hali produkcyjnej według własnych projektów

 • Unikalne projekty architektów światła

  Wdrażamy do produkcji własne projekty, podobnych produktów nie ma nikt!

 • Dyspozycyjność i elastyczność

  Jesteśmy na wyciągnięcie ręki, zabacz sam jak świetnie się z nami współpracuje

Działania CSR

Od lat angażujemy się w działalność społeczną. Bliskie nam są wszelkie działania na rzecz lokalnej społeczności, a także m. in. w obszarze edukacji, ekologii, ochrony praw pracowników oraz sportu.

Edukacja

TOPMET będąc świadomym inwestycji w kapitał ludzki, od początku istnienia na rynku inwestuje w swoich Pracowników. Zrealizowaliśmy studenckie prace dyplomowe tematycznie związane z oświetleniem oraz współpracowaliśmy merytorycznie przy pracach magisterskich.

praca magisterska

Środowisko

Dla Firmy TOPMET ważne jest otoczenie, w którym pracujemy, dlatego przez ponad dwie dekady posadziliśmy na swoim terenie ok 200 drzew. Wszyscy dbamy o środowisko szczegółowo segregując odpady i świadomie obniżając zużycie energii. Sam profil produkcyjny firmy, oparty na rozwiązaniach LED, wskazuje na świadomość nowych rozwiązań technologicznych dążących do ekonomicznego i ekologicznego korzystania z energii. Spróbowaliśmy także swoich sił w dwóch edycjach konkursu ECO DESIGN.

Siedziba firmy

Prawa pracowników

Firma dba o załogę i zasoby społeczne. Charakterystyczne dla firmy jest bardzo długi okres zatrudnienia pracowników. W niektórych działach pracownicy są zatrudnieni niemal od początku utworzenia działu. TOPMET podejmował próby współpracy z tak trudnymi instytucjami jak: Zakład Poprawczy, Dom Dziecka, Dom Brata Alberta. Dostarczamy swoje produkty do organizacji społecznych organizujących różnego typu loterie charytatywne. Obecnie Firma nawiązuje ścisłą współpracę z Radą Osiedla, wspierając w miarę możliwości jej działania.

Prawa Pracowników

Sport

 • Ever Cup 2012

  Ever Cup 2012

 • Majówka z koniem

  Majówka z koniem

Historia

Poznaj naszą historię i zobacz jak od lat budujemy silną pozycję naszej Firmy.

1989

UTWORZENIE FIRMY TOPMET

Nazwa firmy TOPMET ma swoje źródło w topieniu metali – pierwszego procesu technologicznego, w oparciu o który firma tworzyła pierwsze produkty, tzn. zastępując niedostępny w owym czasie surowiec aluminiowy w postaci wałków, prętów, odlewaniem złomu aluminiowego w stalowych kokilach.

1990

Logo TOPMET

Logo TOPMET powstało z graficznego połączenia inicjałów założycieli, tzn. odwróconych liter KK (Kłosowicz Krzysztof) i ustawionych na sobie liter WM (Wiśniewski Marek).

nowości: DUO STAR, TRI STAR, MINI DUO

Od początku istnienia firma zyskiwała przewagę konkurencyjną wprowadzając nowe technologie do branży oświetleniowej. Były to produkty wykorzystujące halogenowe źródła światła na obniżone napięcie 12V. Byliśmy prekursorem w produkcji miniaturowych systemów oświetleniowych, takich jak: DUO STAR, TRI STAR, a w późniejszym okresie MINI DUO, dzięki czemu osiągnęliśmy pozycję lidera w branży ekspozycji biżuterii. W tym samym okresie firma stosowała innowacyjną, jak na branżę oświetleniową, technologię ciśnieniowego odlewania reflektorów małej mocy.

Nawiązanie partnerstwa biznesowego

W połowie lat 90-tych została nawiązana współpraca z firmą PHILIPS, a następnie z firmą OSRAM – liderami nowoczesnej techniki oświetleniowej. Współpracując z tymi firmami oraz wykorzystując podzespoły najwyższej jakości, osiągnęliśmy na rynku krajowym niespotykaną, jak na tamte czasy, trwałość wyrobów i jakość.

 • LOGO

  LOGO

 • MINI DUO

  MINI DUO

2000-2005

HALOGEN 2000

Od końca lat 90-tych firma nawiązała współpracę z Akademią Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny), owocem czego był zorganizowany przez Rafała Węgierkiewicza HALOGEN 2000. Jego rozstrzygnięcie odbyło się na Międzynarodowych Targach Poznańskich w ramach imprezy Międzynarodowe Targi Mebla i Wyposażenia Wnętrz w 2001r.

2003 - I nagroda dla TOPO

Wraz z rozwojem techniki oświetleniowej przy współpracy firm PHILIPS oraz OSRAM i innych, TOPMET wprowadzał nowe technologie do przemysłu oświetleniowego. Były to między innymi wyładowcze źródła światła np. CDM-R firmy PHILIPS, które zostały wykorzystane w produkcie TOPO, nagrodzonym na warszawskich targach Światło i Elektrotechnika w 2003r.

2003 - wyróżnienie dla oprawy MUZYKA

Źródło LED po raz pierwszy zostało wykorzystane w projekcie MUZYKA w odpowiedzi na międzynarodowy konkurs LED ART ogłoszony przez włoską firmę VLM. Firma TOPMET otrzymała wyróżnienie za oprawę, która wykorzystuje LED-owe światła (m.in. RGB firmy OSRAM), które w owym czasie były absolutną nowością.

2004 - Złoty Medal dla oprawy K.R.A.

Kolejnym wdrożonym nowoczesnym źródłem była energooszczędna świetlówka TL5, która pozwoliła stworzyć rodzinę PROFI-LINE z zasilaniem elektronicznym oraz nagrodzoną złotym medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich oprawę K.R.A. (DOMEXPO 2004r.).

2005 - Złoty Medal dla oprawy KIKA

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich DOMEXPO 2005 ponownie doceniono projektantów TOPMETU. Złoty medal przyznany został za oryginalną kryształową oprawę KIKA (proj. Joanna Leciejewska i Krzysztof Kłosowicz).

2005 - początek współpracy z działem wdrożeniowym PHILIPS

W połowie pierwszej dekady XXI w. nawiązaliśmy ścisłą współpracę z działem wdrożeniowym firmy PHILIPS i od tego czasu jesteśmy w międzynarodowym gronie firm testujących przedprodukcyjne, koncepcyjne źródła światła, z których nie wszystkie są wdrażane do szerokiej produkcji. Bierzemy udział w rozpropagowywaniu najnowocześniejszych, nowo powstałych, głównie energooszczędnych źródeł światła, m.in. takich jak Mini Master Colour 35W w oprawie CHAMP.

2005 - przebudowa Firmy

W roku 2005 rozpoczęto przebudowę firmy oraz magazynów, dzięki czemu zwiększyły się możliwości ekspozycyjne, magazynowe i produkcyjne. Firma uzyskała nową elewację i nowy wizerunek oraz dobudowano piętro. Utwardzono parkingi, otoczenie firmy obsadzono drzewami, zielenią, która - z dużą atencją szefów i pracowników – zdobi i tworzy coraz milsze otoczenie.

 • HALOGEN

  HALOGEN

 • TOPO

  TOPO

 • MUZYKA

  MUZYKA

 • K.R.A

  K.R.A

 • KIKA

  KIKA

Po roku 2005

2006 - wyróżnienie dla AMO

Firma TOPMET wzięła udział w europejskim konkursie ogłoszonym przez OSRAM na projekt oprawy wykorzystującej źródło MINISTAR. Praca AMO projektu Joanny Leciejewskiej i Krzysztofa Kłosowicza została nominowana i zajęła miejsce bezposrednio za zwycięzcą. Wyróżnienie zostało wręczone na targach Light & Building 2006 we Frankfurcie.

2007 - Sieć Współpracy Sektora Badawczo-Rozwojowego i Przedsiębiorstw

Od 2007r. TOPMET Light cieszy sie przynależnością do Sieci Współpracy Sektora Badawczo-Rozwojowego i Przedsiębiorstw w Dziedzinie Obróbki Plastycznej.

2008 - JOJO laureatem

Firma TOPMET została laureatem drugiej edycji konkursu "EKO DESIGN - światło w dobrej oprawie", organizowanej przez firmę Philips. Dzięki projektowi na oprawę JOJO wygraliśmy zdobywając nagrodę w wysokości 5.000zł. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce w trakcie Międzynarodowych Targów Poznańskich "Home Decor" 2009, które odbyły się w dniach 3-6.06.2009r. w Poznaniu.

2009 - II nagroda dla PUFF

Jury przyznało II nagrodę dla firmy TOPMET Light Poznań, za zmodyfikowaną oprawę PUFF wyposażoną w system Philips MASTER PL-R Eco. W oprawie doceniono przede wszystkim nowoczesny projekt, bardzo wysoką sprawność, równomierność, dobrą dystrybucję światła. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce w trakcie Międzynarodowych Targów Poznańskich "Home Decor" 2009, które odbyły się w dniach 3-6.06.2009r. w Poznaniu.

2009 - rozwój technologii produkcyjnych

Pod koniec pierwszej dekady główny nacisk położono na wprowadzenie nowych technologii produkcyjnych, wykorzystując sprzęt techniczny do produkcji, taki jak półautomaty i automaty. Zbudowano także nową malarnię proszkową, unowocześniono dział narzędziowni oraz ślusarnię.

INWESTYCJE W KADRY

Na przestrzeni kilku ostatnich lat stworzono w firmie nowoczesny zespół składający się m.in. z absolwentów poznańskich uczelni, dzięki czemu firma zyskała dynamikę i potencjał rozwojowy. Zrównoważony rozwój TOPMET zawdzięcza współpracy międzypokoleniowej - doświadczonej kadrze pracowników, którzy nierzadko przepracowali więcej niż 15 lat oraz wprowadzaniu młodych, dynamicznych osób, które są motorem firmy. W nowym dziale marketingowym i w dziale projektowym zatrudniono absolwentów poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych (obecnie Uniwersytet Artystyczny). Projekty powstają przy pomocy rozbudowanego profesjonalnego oprogramowania. Zarząd Firmy bardzo indywidualnie i elastycznie podchodzi do każdego pracownika. Obecnie firma TOPMET szczyci się tworzeniem miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych, a także zatrudnianiem pracowników z 15-letnim stażem oraz gro młodej kadry, co skutkuje doskonałymi relacjami między członkami zespołu. Kadra TOPMET jest pełna zrozumienia, empatii, a jednocześnie dynamiki i kreatywności. Daje to każdemu poczucie przynależności do zespołu, który - dzięki rozmaitym cechom osobowościowym - tworzy największy kapitał firmy, jakim jest jej załoga.

2011 - POWSTANIE DZIAŁU HUMAN RESOURCES

W 2011r. właściciele firmy, chcąc bardziej ulepszyć funkcjonowanie przedsiębiorstwa i wpłynąć na lepszy komfort pracy i lepszą atmosferę, większe dowartościowanie pracowników, utworzyli dział Human Resources, co spotkało się z ogólną aprobatą. Dział ma na celu dbałość o rozwój i doskonalenie załogi, identyfikowanie potrzeb jednostkowych oraz dążenie do ich realizacji. Stawiamy na szkolenie Kadry. Organizujemy spotkania integracyjne.

Brązowy Krzyż Zasługi

Doceniając zasługi przedsiębiorców dla rozwoju gospodarczego regionu oraz ich dotychczasową działalność, służącą rozwojowi przedsiębiorczości Prezydent RP przyznał przedsiębiorcom, zrzeszonym w WZPL, odznaczenia. Zostały one wręczone podczas uroczystości przez Pana Wojewodę Piotra Florka. Krzyżami zasługi zostali odznaczeni: Pana Maksymilian Bukowian otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi, a Panowie Zbigniew Bachta, Leszek Klimaszyk, Krzysztof Kłosowicz i Jacek Kulik – Brązowe Krzyże Zasługi. Wręczenie odznaczeń miało miejsce 20 stycznia 2014 w ramach corocznego Spotkania Przedsiębiorców Wielkopolskiego Związku Pracodawców LEWIATAN (WZPL).

25 LAT NA RYNKU

W 1989 roku, czyli 25 lat temu dwóch "obywateli" założyło zakład ślusarski... Świętujemy więc srebrny jubileusz zaistnienia na rynku!

DZISIAJ

LOGOTYP

W 2016 roku wprowadzamy nowy logotyp, w swej podstawie nawiązujący do pierwotnej koncepcji połączenia inicjałów szefów, założycieli firmy - p. Kłosowicza i p. Wiśniewskiego. Ujednolicona identyfikacja firmowa (CI) została wprowadzona na wszystkich szczeblach i we wszystkich działach firmy.

Salon

W siedzibie naszej firmy mieści się salon sprzedaży z bogatą ekspozycją rozwiązań oświetleniowych

Prezentujemy tu najnowsze technologie, dzięki czemu dajemy możliwość porównania innowacji z tradycją. Dzielimy się tu z Państwem efektem naszych doświadczeń. Oprócz miejsca prezentacji naszych rozwiązań nasz showroom jest optymalnym miejscem do rozmowy o projekcie, lub przeprowadzenia szkolenia. Zapraszamy do odwiedzin!

Profesjonalna obsługa

Produkcja

Znaczną część naszej firmy stanowi obszar produkcyjny.

To tutaj nasi inżynierowie i wyspecjalizowana kadra pracowników pracują nad dostarczeniem produktów najwyższej klasy. Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć.
 • 

    hala produkcyjna – składowanie profili

  hala produkcyjna – składowanie profili

 • 

    hala produkcyjna, ślusarnia - automat do cięcia precyzyjnego

  hala produkcyjna, ślusarnia - automat do cięcia precyzyjnego

 • 

    narzędziownia – centrum frezarskie CNC - obróbka detali i form wtryskowych

  narzędziownia – centrum frezarskie CNC - obróbka detali i form wtryskowych

 • 

    narzędziownia – drążarka wgłębna do form wtryskowych

  narzędziownia – drążarka wgłębna do form wtryskowych

 • 

    narzędziownia – gotowa forma wtryskowa do zaślepek

  narzędziownia – gotowa forma wtryskowa do zaślepek

 • 

    hala produkcyjna – wtryskarka – produkcja detali z tworzywa

  hala produkcyjna – wtryskarka – produkcja detali z tworzywa

 • 

    narzędziownia – frezarka CNC – obróbka detali

  narzędziownia – frezarka CNC – obróbka detali

 • 

    narzędziownia – tokarka – toczenie detali, obróbka skrawaniem

  narzędziownia – tokarka – toczenie detali, obróbka skrawaniem

 • 

    hala produkcyjna – stół spawalniczy - spawanie aluminium i stali metodą MIG

  hala produkcyjna – stół spawalniczy - spawanie aluminium i stali metodą MIG

 • 

    malarnia – kabina do elektrostatycznego malowania farbami proszkowymi – malowanie proszkowe

  malarnia – kabina do elektrostatycznego malowania farbami proszkowymi – malowanie proszkowe

 • 

    hala produkcyjna – półautomatyczna piła z elektronicznym pomiarem długości – cięcie pakietów

  hala produkcyjna – półautomatyczna piła z elektronicznym pomiarem długości – cięcie pakietów

 • 

    hala produkcyjna – piła ręczna – cięcie pod kątem i pojedynczych elementów

  hala produkcyjna – piła ręczna – cięcie pod kątem i pojedynczych elementów

 • 

    montaż – amperomierz – pomiar natężenia prądu na zasilaczu

  montaż – amperomierz – pomiar natężenia prądu na zasilaczu

 • 

    magazyn – owijarka – zabezpieczanie pakietów profili przed wysyłką

  magazyn – owijarka – zabezpieczanie pakietów profili przed wysyłką

 • 

    magazyn – wózek widłowy – wielopoziomowe składowanie pakietów profili

  magazyn – wózek widłowy – wielopoziomowe składowanie pakietów profili

european flag