Jak oświetlić sklep spożywczy? 

Oświetlenie sklepu spożywczego 

Oświetlenie sklepu spożywczego jest niezwykle ważnym elementem, który ma na celu podkreślić atrakcyjność produktów, które są dostępne w jego asortymencie. Istnieje wiele różnych chwytów marketingowych, których zadaniem jest umiejscowienie poszczególnych produktów tak, aby klient zdecydował się na zakup jak największej ilości towaru. Oświetlenie w tym przypadku pełni kluczową rolę, gdyż pozwala na ciekawe wyeksponowanie konkretnych produktów. Jest wiele ważnych aspektów, które są niezwykle istotne podczas przygotowywania sklepu, aby był on dla klienta jak najbardziej atrakcyjny. Począwszy od ustawienia regałów i podzielenia produktów na konkretne działy, a kończąc na wyborze odpowiednich lamp. Stosowanie odpowiedniego oświetlenia ma duży wpływ na samopoczucie zarówno klientów, jak i pracowników konkretnego sklepu oraz budowanie atmosfery w danym miejscu. Jeżeli zastanawiasz się, jakie będzie najlepsze oświetlenie sklepu spożywczego, to koniecznie zapoznaj się z całym artykułem. 

Oświetlenie sklepu spożywczego – wybierz oświetlenie ledowe! 

Zastosowanie oświetlenia ledowego w sklepach spożywczych jest niezwykle skutecznym i dobrym rozwiązaniem. Po pierwsze – lampy LED są energooszczędne, co przekłada się na wysokość rachunków za prąd. Faktem jest, że zużywają one około 70 – 80% mniej prądu, niż żarówki klasyczne. Przy oświetleniu dużych marketów to rozwiązanie sprawdzi się idealnie, gdyż zmniejszy koszty związane z poborem prądu. Dodatkowo, diody LED, które są odpowiedzialne za wytwarzanie światła, mogą świecić nawet kilkadziesiąt tysięcy godzin, dzięki czemu ich wymiana nie jest tak częsta, jak w przypadku klasycznych form oświetlenia, na przykład żarówek. Czym jeszcze charakteryzuje się oświetlenie LED? Barwą. Lampy ledowe zostały stworzone z myślą o zapewnieniu jak największego komfortu wszystkim użytkownikom, dlatego wytwarzane przy ich pomocy światło jest jednolite i równomiernie rozlewa się po całym pomieszczeniu. Oczywiście, ilość lamp, w które zainwestujemy, jest zależna od wielkości konkretnego pomieszczenia. Inne produkty kupimy w przypadku małego, osiedlowego sklepiku spożywczego, a inne zastosujemy w wielkich marketach. 

Oświetlenie led chłodniczych 

W większości marketów, ale również w mniejszych sklepach spożywczych, można spotkać się z profesjonalnymi ladami chłodniczymi, których zadaniem jest przechowywanie i eksponowanie w chłodnej temperaturze mięsa, wędlin oraz nabiału, na przykład serów. Aby prezentowane jedzenie zawsze prezentowało się nienagannie i zachęcało konsumentów do kupna, lada chłodnicza powinna być dobrze oświetlona. Również w tym przypadku idealnie sprawdzi się oświetlenie LED, które posiada odcienie jasne, białe – neutralne, aby jak najlepiej podkreślić świeżość oraz fakturę jedzenia. Lampy LED oświetlają jednolicie, dzięki czemu cała powierzchnia lady będzie prezentowała się nienagannie. Warto zainwestować w takie rozwiązanie, jeżeli chcemy, aby jedzenie wyglądało dobrze i świeżo.

european flag