Jak oświetlić witrynę sklepową? 

Oświetlenie witryny sklepowej 

Każdy, kto posiada sklep lub butik, który zajmuję się sprzedażą odzieży lub dodatków, wie, że oświetlenie witryny sklepowej jest kluczem do sukcesu. Odpowiednio oświetlone i wyeksponowane produkty przyciągają nowych klientów, którzy chętniej i więcej kupują w naszym sklepie. Oczywiście, pięknie prezentujące się manekiny, które są ubrane w gustowne stylizacje to bardzo ważny element wystroju, jednakże, gdy nie będą one odpowiednio oświetlone – nigdy nie przyciągną klientów. W sklepach odzieżowych również istotną kwestią jest nie tylko dobór odpowiednich lamp/źródła światła, ale również jego barwa. Ciepłe, delikatne odcienie umilą zakupy naszych klientów zwłaszcza w zimne pory roku, jak jesień oraz zima. Dlaczego warto zainwestować w wysokiej jakości oświetlenie i na jakie produkty warto się zdecydować? Jeżeli poszukujesz odpowiedzi na te i inne pytania związane z prawidłowym oświetleniem witryny sklepowej – zachęcamy do zapoznania się z całością artykułu. 

Oświetlenie witryny sklepowej – oświetlenie LED

Oświetlenie LED to innowacyjne rozwiązanie, które niesie za sobą szereg plusów. Zamontowanie ich w swoim sklepie można nazwać inwestycją, dlatego, że są to lampy energooszczędne. Zużycie prądu zmniejsza się o nawet 70 – 80% w porównaniu do klasycznych żarówek, a dzięki temu zmniejszają się koszty związane z rachunkami za prąd. Dodatkowo, diody, które są odpowiedzialne za wytwarzanie światła, mogą działać nawet przez kilkadziesiąt tysięcy godzin, dzięki czemu nie wymagają aż tak częstej wymiany. To, w jaki sposób chcemy oświetlić naszą witrynę przy pomocy oświetlenia LED jest uzależnione tylko i wyłącznie od naszych preferencji i upodobań. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele różnych możliwości, aby nawet najbardziej wymagający konsument mógł znaleźć dla siebie optymalne i zadowalające rozwiązanie. Ciekawym rozwiązaniem są oprawy meblowe LED, które można umieścić na samej górze witryny, a dzięki temu jest ona równomiernie i jednolicie oświetlona. Tak, jak już wspominaliśmy, poza samą formą oświetlenia LED warto również wybrać lampy, które będą dawały odpowiednią barwę całemu pomieszczeniu. W tym celu warto zaopatrzyć się w specjalistycznego pilota, który umożliwi nam sterowanie barwą – jej nasyceniem i odcieniem koloru. Decydując się na oświetlenie LED warto „rozłożyć” je w taki sposób, aby najbardziej istotne elementy wyposażenia sklepu, były najbardziej wyeksponowane. Zastosowanie tego typu triku sprawi, że całe wnętrze nabierze dodatkowej głębi i stanie się ciekawsze i atrakcyjniejsze w odbiorze. 

Decydując się na zainwestowanie w oświetlenie ledowe możemy mieć pewność, że światło będzie przyjemne zarówno dla nas – podczas całego dnia spędzonego w sklepie, jak i dla odwiedzających nas klientów. Odpowiednie oświetlenie witryny sklepowej jest kluczowym elementem, który nie tylko pozwoli nam pięknie wyeksponować ubrania, które mamy w ofercie, ale również zachęcić klientów do większych i częstszych zakupów. 

european flag