Akcesoria LED

Do aluminiowych profili LED można stosować różne źródła LED oraz elektroniczne komponenty. Technologia LED rozwija się bardzo dynamicznie, stąd ciągle rośnie wachlarz możliwości do wyboru. Kolejność połączenia poszczególnych elementów jest bardzo istotna – właściwa to ta zilustrowana obok.

Wśród źródeł do wyboru mamy taśmy LED’owe o różnej gęstości (czyli mocy i strumieniu świetlnym) i różnej szerokości. Różnią się też barwą światła – kilka różnych bieli oraz podstawowe kolory, a także RGB oraz ciepła i zimna, czyli te z możliwością zmiany barwy światła. Najczęściej dostępne są 12 V, ale znaleźć można także takie na 24 V. Poza dostępnymi na rynku najpopularniejszymi taśmami LED istnieją również moduły LED’owe na sztywnym podłożu. Zazwyczaj charakteryzują się znacznie lepszymi parametrami i jakością światła. Specjalną częścią oferty są źródła i komponenty wodoodporne.

Więcej o montażu taśmy LED w artykule Montaż taśmy LED.

Wg wyboru źródła LED należy dobierać pozostałe akcesoria, czyli przewody, złączki, włączniki, sterowniki oraz zasilacze.

W przypadku chęci podłączenia kilku źródeł do jednego zasilacza, można użyć konektora do mini-złączek z 6 gniazdami lub rozdzielacza LED. W naszej ofercie znajdą Państwo przewody o różnej długości. Są te do jednego koloru taśm LED, a także specjalne do taśm RGB i osobno do taśm wodoodpornych.

Zestaw oświetleniowy można wzbogacić o różnego rodzaju wygodne rozwiązania włączania, ściemniania oraz zmiany koloru. Dostępne są włączniki mechaniczne – zintegrowane z przewodem lub do podłączenia bezpośrednio do źródła LED pod kloszem wewnątrz profilu. Włączanie możliwe jest zarówno przez dotyk, jak i przez fale radiowe – pilotem za pośrednictwem sterownika. Sterować można zarówno barwę (przy wyborze odpowiedniego źródła) oraz natężenie światła.

Dobór zasilacza wymaga przeliczenia mocy, jaką będzie pobierać źródło wg wskazań producenta. Od strony zasilania prąd ma napięcie 220-240 V, w stronę źródła wychodzi odpowiednio o napięciu 12 V lub 24 V.

W naszej ofercie są także przewody 220 – 240 V pozwalające podłączyć cały zestaw do zasilania. Zwykły przewód ma długość 4 m, przewód z włącznikiem nożnym – 3,5 m.

Zobacz także

SLICK ?

SLICK

W naszym asortymencie mamy także gniazda profilów SLICK, które wyróżniają się tym, ze można je zarówno…

european flag