Kategorie profili TOPMET

NAWIERZCHNIOWE

Kategoria aluminiowych profili LED o najbardziej uniwersalnych zastosowaniach.

Profile SLIM8, SMART10, WIDE24 mają gniazdo SLICK – łatwy montaż i demontaż klosza. Atutem profili SURFACE10, SURFACE14 oraz LINEA20 jest ukryte mocowanie (niewidoczny uchwyt).

Montaż na płaskiej powierzchni, najczęściej za pomocą uchwytów aluminiowych lub stalowych sprężystych, ale także wkrętów, taśm montażowych.

 

WPUSTOWE

Zaletą wpuszczenia profilu jest uzyskanie niemalże licującej z płaszczyzną ściany lub mebla linii powierzchni świecącej.

Montaż profili wymaga przygotowania powierzchni – wycięcie podłużnego otworu w meblu (GROOVE10, GROOVE14), w płycie gipsowo kartonowej (FLAT8, DEEP10) lub pozostawienia odpowiedniego dystansu przy kładzeniu płytek (FLOOR12).

 

KĄTOWE

Do zastosowania w narożnikach ścian, mebli i gablot. Montaż na uchwyty, wkręty, taśmę montażową. Atutem kolekcji CORNER10, CORNER14 I CORNER27 jest ukryte mocowanie. Profile te dają możliwość skierowania światła pod kątem 30 lub 60° do płaszczyzny oświetlanej.

Profil CABI12 zaprojektowany do szklanych gablot. Pozwala uniknąć olśnienia. Światło można skierować pod kątem 30 lub 60°. Można łączyć pod kątem 90° w narożnikach dzięki symetrycznemu przekrojowi. Montaż na klej do szkła.

 

DO SZYB

Profile do szyb służą do ekspozycji przedmiotów w witrynkach, podświetlają wypiaskowaną grafikę reklamową lub ozdobną.

EDGE10 – w przeciwieństwie do pozostałych – nakłada się od czoła półki, co pozwala lepiej oświetlić eksponaty na półce lub pod nią (po obróceniu profilu o 180°).

Montowane są na szklanej tafli, nie stanowią jednak konstrukcji podtrzymującej półki.

 

SPECJALNE

Grupa profili o szerokim spektrum przeznaczenia – ścienne, sufitowe, architektoniczne, schodowe, garderobiane… Specjalnie zaprojektowane do bardziej specjalistycznych zastosowań.

Wśród nich PEN8 z największą ilością uchwytów (wysięgniki, płaskie, proste, rozporowe…) do tworzenia szeregu kombinacji i osiągania różnych efektów świetlnych.

Zobacz także

SLICK ?

SLICK

W naszym asortymencie mamy także gniazda profilów SLICK, które wyróżniają się tym, ze można je zarówno…

european flag