Montaż taśmy LED

Bardzo często klienci pytają się nas, jak zamontować taśmę LED?. Czy potrzebny będzie klej czy może coś innego? Postaramy się wyjaśnić tę kwestię w tym miejscu. Pokażemy, że montaż taśm LED jest naprawdę prosty, tym bardziej gdy pomożemy Państwu w skompletowaniu właściwego zestawu.

Czego potrzebuję, aby dociąć taśmę?

Do przycięcia taśmy będziemy potrzebować ostre nożyczki.
Cięcie należy wykonać w miejscu oznaczonym poprzeczną linią na taśmie LED.

Większość taśm LED posiada na odwrocie taśmę samoprzylepną 3M. Pozwala ona na szybkie i łatwe przyklejenie taśmy dosłownie wszędzie. Oczywiście, ważne jest, aby powierzchnia pozwalała na jej przyklejenie, więc powinna być równa, czysta i w miarę gładka.

Klej na taśmie jest trwały, jednak, jeśli jednak taśma będzie narażona na uszkodzenia mechaniczne albo wodę, zawsze warto dokupić dodatkowo profil LED. Diody są bardzo trwałe, ale  taśma samoprzylepna po wielu latach pracy w trudnych warunkach (np. mycia schodów czy para wodna w kuchni) może zacząć się odklejać.

Po docięciu taśmy, przekładamy  przewody zasilające przez zaślepkę. Możliwe, że niezbędne będzie przewiercenie otworu w zaślepce.

Lutownicą łączymy przewody z taśmą LED zwracając uwagę na to aby nie doszło do zwarcia na stykach przewodów. Następnie podłączamy zasilacz.

Na koniec, po zmontowaniu profilu, zaślepek i klosza, przykręcamy uchwyty montażowe w wyznaczone miejsce za pomocą śrubokręta krzyżakowego.

Podłącz przewód zasilacza do gniazdka elektrycznego.

Zobacz także

SLICK ?

SLICK

W naszym asortymencie mamy także gniazda profilów SLICK, które wyróżniają się tym, ze można je zarówno…

european flag