FRAME14 BC/Q
FRAME14 – listwa LED do świetlnych obramowań sufitu
W asortymencie producenta profili LED TOPMET LIGHT atrakcyjną propozycję oświetleniową stanowi model FRAME14. Profil alu do LED został zaprojektowany przez twórców światła do aranżacji świetlnych obramowań sufitu, gdzie umiejscowiony jest między podwieszonym sufitem z płyty karton-gips a ścianą.
Czym przejawia się dekoracyjność profilu do oświetlenia LED?
Światło LED wydobywające się z profilu aluminiowego FRAME14 ma kierunek równoległy do płaszczyzny ściany, co spowoduje nie tylko wyeksponowanie faktury wykończeniowej, ale pomoże także podkreślić prezentowane dekoracje ścienne – lamele, rzeźbienia, strukturalne tapety czy oryginalne okładziny.
Komponenty dla profilu LED do gipsokartonu – FRAME14
W profilu aluminiowym FRAME14 wskazane jest użycie jednego z dwóch dostępnych kloszy systemowych: klosza B wsuwanego lub klosza C klik. Klienci mają do wyboru trzy stopnie przepuszczalności światła kloszy, które pozwolą lepiej zaplanować zamierzony efekt świetlny. Klosz B jest udostępniony w wersji transparentnej, szron i mlecznej, gdzie ich transparentność wynosi odpowiednio 95, 90 i 60%. Dla klosza C do wyboru jest wariant mleczny, który przepuszcza 70% światła ledowego, wariant transparentny (95%) i wariant czarny pochłaniający największą ilość światła ze źródła LED (przenika 40%).
W zastosowaniach sufitowych często mierzymy się z większymi odległościami, dlatego bardzo dobrą opcją jest użycie klosza C mlecznego w długości 20 m. Rolki tego klosza występują w ofercie obok standardowych długości.
Do kloszy w profilu LED architektonicznym przeznaczonym do szpachlowania, możliwe jest użycie taśmy LED o maksymalnej szerokości 14 mm. Dla klientów TOPMET LED chcących uzyskać efekt ciągłej linii światła w listwie FRAME14 najlepszym rozwiązaniem LED jest zastosowanie taśmy 120 P/m i klosza mlecznego.
Do oświetlenia LED FRAME14 z oferty pasujących akcesoriów można dobrać także łączniki Q o kątach: 90°, 90° gięty, 135° i 180°, które pozwalają na uzyskanie wielu ciekawych kształtów. Większa ilość kombinacji elementów składowych powiększa wyraźnie wachlarz możliwości aranżacyjnych.
Ze względu specyfikę montażu, która polega na przykręceniu profilu aluminiowego do ściany ponad linią płaszczyzny sufitu, należy zastosować go już na wstępnym etapie budowania powierzchni sufitowej.